Główny projekt Fundacji Phoenix Time

3

Phoenix Workout

Kompleksowo i profesjonalnie wyposażona sala do ćwiczeń Fundacji Phoenix Time, jest miejscem zdrowych nawyków żywieniowych, systematycznego trenowania oraz rozwoju mentalnego.

W ofercie Phoenix Workout znajdą państwo treningi spersonalizowane w kameralnej atmosferze, masaże relaksacyjne oraz edukację poprawnego odżywiania i nie tylko.

Realizowane cele

3

„ Zrodzeni z popiołu ”

Działania wchodzące w zakres projektu, mają umożliwić nieodpłatne uczestnictwo w zajęciach sportowych dzieci i młodzieży z domów dziecka w Gliwicach. Podjęcie próby pokochania sportu odbywa się pod okiem doświadczonej kadry trenerskiej.

Treningi odbywają się na profesjonalnym, kompleksowo wyposażonym obiekcie sportowym Phoenix Workout należącym do Fundacji Phoenix Time. Zajęcia ogólnorozwojowe mające na celu różnokierunkowy progres umiejętności sportowych, oraz zaszczepienie czerpania przyjemności z wysiłku fizycznego.

Najważniejszym aspektem zajęć jest polepszenie samooceny dzieci i młodzieży o swojej kondycji oraz oswojenie się z wysiłkiem fizycznym. Zajęcia odbywają się w grupach przez to mamy na celu tworzenie więzi społecznych między uczestnikami. Mając trudniejszy start w życiu dajemy dzieciom szanse rozwijania swojej osobowości poprzez sport, kulturę fizyczną i zdrową rywalizacje. Dobrze wiemy jak wspólne pasje pozwalają łączyć ludzi różnych pokoleń i kultur. Postaramy się przekazać wiedzę, iż wspólny cel i praca ramie w ramie bez barier społecznych pozwala sprawiać, że jesteśmy w stanie osiągnąć o wiele więcej niż w pojedynkę.

Zajęcia prowadzone są w przyjemnej atmosferze w zasadach fair play i czystej karty. Tu nie ma ocen za to kim się jest. Naszym zadaniem jest stworzenie warunków do poznania swojej osobowości przez rozwój sportowy i mentalny. Dodatkowo mamy możliwość współpracować z fizjoterapeutą dziecięcym oraz psychologiem sportu.

Phoenix Workout

Zajęcia PHOENIX „ Rodzinka 1+1 ”

Zajęcia dla rodziców samodzielnie wychowujących dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zajęcia ogólnorozwojowe mające na celu przede wszystkim wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne trenowanie w duchu dobrej zabawy.

Wszechstronny progres umiejętności sportowych rodzica i dziecka, oraz czerpanie przyjemności z wspólnego wysiłku fizycznego.

Celem zajęć jest pokazanie rodzinom jak można aktywnie spędzać czas i zamieniać domowe nieraz nudne i monotonne czynności na wspólną zabawę, która poprawia nasz poziom sprawności i kondycji fizycznej.

Poprzez fakt iż zajęcia odbywają się z rodzicem niwelujemy poziom stresu jaki mógłby się pojawić zarówno po stronie rodzica jak i dziecka w momencie rozdzielenia ich na osobne zajęcia. Dodatkowo wspólne trenowanie pozwala nam dożyć do znajdowania pasji, które cieszą każdą ze stron. Zaglądnijmy w przeszłość i przypomnijmy sobie jak fajnie było bawić się z rodzicem na podwórku, na trawie czy w ogrodzie… Dziś to my chcemy pokazać jak może być fajnie w czasie tego zabieganego czasu.

Obserwuj nas na facebooku

Zajęcia PHOENIX KIDS „ Z krzesła na sale ”

Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym (podstawówkowym) Zajęcia ogólnorozwojowe mające na celu wszechstronny progres umiejętności sportowych dziecka, oraz zaszczepienie czerpania przyjemności z wysiłku fizycznego. Najważniejszym aspektem zajęć jest polepszenie kondycji, koordynacji i gibkości oraz adaptacji do wysiłku dzieci. Wiąże się z tym większa odporność na inne aspekty życia codziennego, zdrowotnego oraz społecznego.

Przez fakt iż zajęcia odbywają się w małych grupach, mamy również na celu tworzenie więzi społecznych między dziećmi. Dobrze wiemy z życia codziennego, że wspólne pasje i wsparcie rówieśników oraz mała rywalizacja, pozwala na większą motywacje do zajęć oraz szybszy wzrost rozwoju sportowego dziecka.

Wspólny cel łączy ludzi. Zajęcia prowadzone są w przyjemnej atmosferze. Tu nie ma ocen za sprawności fizyczne jak na wf w szkole, nie wkładamy dzieci w tabelki z teorii sportu. Naszym zadaniem jest stworzenie indywidualnych baz danych z postępu rozwoju dziecka. Dodatkowo mamy możliwość współpracować z fizjoterapeutą dziecięcym, który może zdiagnozować dziecko by dać nam dodatkowe wskazówki wspomagające rozwój dziecka.

Nasze zajęcia chcemy prowadzić tak, aby to była ta kochana lekcja wf na którą zostawało się kiedyś po lekcjach.

Wesprzyj nasze działania !

Fundacja Phoenix Time

Adres

Ul. Norberta Barlickiego 13 / 3A

44-100 Gliwice

Dane

KRS : 0000559912

NIP : 6312657411

Mbank : 48 1140 2004 0000 3002 8203 1364

Znajdziesz nas tutaj